به گزارش روابط عمومی ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان یزد، “مصطفی گرجی” در این پیام آورده است:

نمادها و شعائر، اموری ظاهری هستند که نشانی از امری والا و معنایی باطنی دارند. ویژگی نماد و شعائر، آن است که تا بی نهایت اشارتگر بماند و هر کس در آن چیزی می بیند که قدرت باصره اش اجازه مشاهده آن می دهد و به تناسب ظرفیت و ژرفنگری خویش می تواند از آن اشارتی و هدایتی ببیند.

نمادها علاوه بر اینکه معنای خود را می نمایانند، درجه حضور و حیات آن معنا را در جامعه بیان می کنند، چنانکه صدای اذان مسلمانان نیز اندیشه مسلمانی را اعلان می کند.

باری، مظاهر جبهه و جنگ و دفاع مقدس نشان دهنده تداوم روحیه ایثار و شهادت در جامعه است. دفاع مقدس جزء شعائر و نمادهای جامعه اسلامی است که با حفظ و تکرار آن علاوه بر ارج نهادن، انتقال مفاهیم ارزشی و دینی است که هویت جامعه را در ساحت فردی و اجتماعی احیاء و انگیزه آن را پویا می کند.

یاد و خاطره شهیدان، رزمندگان و جانبازان هشت سال دفاع مقدس، یک تکلیف جمعی است از پس جانبازی ها و مقاومت دلاورمردانی که عزت و آزادگی و تکریم انسانی را به ارمغان آوردند.

یادشان گرامی و راهشان پر رهرو

اینجانب به نمایندگی از اعضای کانون های فرهنگی هنری مساجد استان یزد، هفته دفاع مقدس و یاد و خاطره امام راحل عظیم الشأن (ره) و همه شهدای والامقام هشت سال دفاع مقدس را گرامی می دارم و عزت روزافزون مردم شهیدپرور ایران عزیز به ویژه مردم شریف دارالعباده یزد را از خداوند منان مسئلت می نمایم.